Laureaci IV edycji Nagrody Biznesowej BPIG – za 2015 rok:

Laureaci IV edycji Nagrody Biznesowej BPIG – za 2015 rok:

W kategorii „Innowacyjna firma”:

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe VIKKING KTS Sp. z o.o. Firma P.W. Vikking KTS Sp. z o.o. z siedzibą w Białej Podlaskiej stworzyła od podstaw i z sukcesem wdrożyła do produkcji innowacyjny system najwyższej jakości kompozytowych drzwi wejściowych i okien Real Wood. Produkty powstają na indywidualne zamówienie klientów. Wyróżnia je niepowtarzalny design, będąca przedmiotem międzynarodowej ochrony patentowej unikatowa dekoracja drewnopodobna Real Wood oraz legendarna odporność na warunki klimatyczne. Główne motto firmy brzmi: „Co dla innych jest nietypowe – my traktujemy jako standard, co dla innych niemożliwe – my wykonujemy na jutro”. Bo Vikking to gwarancja najwyższej jakości na pokolenia.​

W kategorii „Lider przedsiębiorczości”:

„BIO-POWER” Sp. z o.o. BIO-POWER Sp. z o.o. w Międzyrzecu Podlaskim powstała w roku 2009, jako realizacja pomysłu właściciela firmy Henryka Ignaciuka na wprowadzenie na lokalny rynek energii ze źródeł odnawialnych. Pomysł ten przewidywał nie tylko budowę biogazowni, ale przede wszystkim stworzenie taniej i efektywnej technologii możliwej do wykorzystania w każdych warunkach i na tyle prostej i elastycznej w użytkowaniu, aby stała się konkurencyjna dla dostępnych na rynku technologii zachodnich. Pierwsza w Polsce oparta w stu procentach na krajowej myśli technicznej biogazownia ruszyła w 2012 r. Dziś użytkowana przez spółkę BIO-POWER BIOGAZOWNIA ZAŚCIANKI to jeden najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie oraz świecie, na dodatek proekologiczny. Zakład jest nie tylko prosty i tani w eksploatacji, ale przede wszystkim bardzo efektywny. Zastosowano w nim w pełni autorską technologię produkcji biogazu rolniczego, która pozwala w sposób bezpieczny dla środowiska przetwarzać wiele kategorii odpadów.

W kategorii „Przedsiębiorca roku” :

Jerzy Jaworski, twórca grupy firm rodzinnych SAS Jaworscy Jerzy Jaworski to przez wiele lat współwłaściciel spółki SAS Jaworscy, obecnie jej menadżer. Przez cały czas istnienia firmy miał niekwestionowany wkład w jej ciągły rozwój, dzięki czemu osiągnęła sukces na rynku – firma 6 razy z rzędu została uhonorowana prestiżową nagrodą „Gazela Biznesu”. Jerzy Jaworski działalnością gospodarczą zajmuje się od 43 lat i w podlaskim środowisku biznesowym wyróżnia się wielokierunkowością działania. Zaczął od produkcji pieczarek, następnie uprawy i suszenia warzyw, by później w branży rolniczej zająć się jeszcze hodowlą tuczu wieprzowego i drobiowego oraz wytwarzaniem pasz. W międzyczasie pojawiły się handel i usługi, a konkretnie firma JUST-AMICO Elektrohurt, a także przemysł lekki, czyli produkcja tkanin w Zakładzie Włókienniczym „Biawena” oraz konfekcja odzieżowa.

Jerzy Jaworski to również twórca Rodzinnej Grupy Kapitałowej SAS, z aktywnym udziałem członków rodziny. W tym roku mija 20 lat od powstania Centrum Handlowego SAS przy ul. Sidorskiej. Naszemu laureatowi nieobca też jest działalność charytatywna i społeczna, o czym większość z obecnych tu osób doskonale wie i może potwierdzić wieloma przykładami.


Laureaci X edycji Nagrody Biznesowej BPIG
– za 2021r.

Laureaci IX edycji Nagrody Biznesowej BPIG
– za 2020r.

Laureaci VIII edycji Nagrody Biznesowej BPIG
– za 2019r.

Laureaci VII edycji Nagrody Biznesowej BPIG
– za 2018r.

Laureaci VI edycji Nagrody Biznesowej BPIG
– za 2017r.

Laureaci V edycji Nagrody Biznesowej BPIG
– za 2016r.

Laureaci III edycji Nagrody Biznesowej BPIG
– za 2014r.

Laureaci II edycji Nagrody Biznesowej BPIG
– za 2013r.

Laureaci I edycji Nagrody Biznesowej BPIG
– za 2012r.