Laureaci VI edycji Nagrody Biznesowej BPIG – za 2017 r.:

Laureaci VI edycji Nagrody Biznesowej BPIG – za 2017 r.:

W kategorii „Lider Przedsiębiorczości” 2017:

MIREX – Szandecki i Marczuk s.j.
Firma z ponad dwudziestoletnią historią. Od początku działalność w branży handlu detalicznego i hurtowego części i akcesoriów do pojazdów samochodowych. Firma powstała 6 marca 1997 roku.
W 2002 roku Mirex zakupuje zabytkowy obiekt, tzw. “stara rzeźnia miejska” przy ul. Brzeskiej 111 w Białej Podlaskiej. Pod nadzorem konserwatora zabytków gruntownie remontuje i przekształca w siedzibę firmy. Tuż obok w latach 2003-2004 wybudowano nowoczesny budynek warsztatów, w którym swoje miejsce znalazł serwis samochodowy, stacja kontroli pojazdów i myjnia. Rozszerzenie działalności firmy o usługi.
W latach 2013-2015 przy ul. Północnej 16 rozpoczęto i zakończono budowę filii. Oficjalnie obiekt oddano do użytku klientom 1 sierpnia 2015 roku. To nowoczesny budynek usługowo-handlowy o powierzchni 3.600 m2. Usytuowano w nim serwis samochodowy z dwudziestoma stanowiskami naprawczymi, stację kontroli i myjnię.
Firma w swoich serwisach stosuje standardy Bosch Service. Stacje kontroli posiadają specjalistyczne urządzenia diagnostyczne umożliwiające zaawansowaną i sprawną diagnostykę, dostęp do dokumentacji technicznej oraz wykonywanie przeglądów okresowych.
Mirex to jedna z większych firm na terenie miasta Biała Podlaska. Zatrudnia obecnie ok. 50 doświadczonych pracowników. Co roku szkoli 10 uczniów ZDZ i Branżowej Szkoły Rzemieślniczej w zawodzie mechanika i elektromechanika pojazdów samochodowych. Mirex współpracuje z Powiatowym Urzędem Pracy dając możliwość osobom bezrobotnym odbycia stażu. Od 2017 roku takich osób było 6. Wszystkie te osoby zostały po upływie stażu zatrudnione.

W kategorii „Przedsiębiorca Roku” 2017:

Pan Edward Tomaszuk
Przygodę z biznesem i własną działalnością rozpoczął w 1978 roku. Uruchomił i otworzył pierwsze sklepy branży owocowo-warzywnej w Białej Podlaskiej. W 1987 jako jeden z nielicznych w kraju otrzymał zezwolenie na zaopatrzenie sektora państwowego. A od 1989 rozpoczyna handel ze wschodem (transakcje barterowe) w branży warzywnej.
1 lutego 1991 powstaje Pol-Kres spółka jawna; export, re-export i import owoców i warzyw oraz artykułów spożywczych. Firma postawiła na wymianę z dalekimi rynkami rosyjskimi, Białorusią i Ukrainą, również krajami bałtyckimi, handlowała też i współpracowała z wieloma firmami w krajach europejskich głównie Grecją, Holandią i Hiszpanią.
Od 1998 roku Edward Tomaszuk wspiera działalność gospodarczą syna Daniela pod firmą Pol-Kres Edwood.
Laureat Nagrody Agrobiznesmen Roku 1995 przyznawanej przez Ministra Rolnictwa.
Laureat Nagrody Złoty Fiskus 1995 nagroda Ministra Finansów.
Trzykrotny Laureat Konkursu Wawrzyn Podlasia w latach 1997-1999.
Sponsor kultury, sportu i wielu przedsięwzięć o charakterze społecznym.

Laureaci VII edycji Nagrody Biznesowej BPIG
ZA 2018r.
Laureaci VI edycji Nagrody Biznesowej BPIG
ZA 2017r.
Laureaci V edycji Nagrody Biznesowej BPIG
ZA 2016r.
Laureaci IV edycji Nagrody Biznesowej BPIG
ZA 2015r.
Laureaci III edycji Nagrody Biznesowej BPIG
ZA 2014r.
Laureaci II edycji Nagrody Biznesowej BPIG
ZA 2013r.
Laureaci I edycji Nagrody Biznesowej BPIG
ZA 2012r.