Laureaci VIII edycji Nagrody Biznesowej BPIG- za 2019 rok

Laureaci VIII edycji Nagrody Biznesowej BPIG – za 2019 rok:

W kategorii „Innowacyjna firma” Nagrodę Biznesową BPIG otrzymało KT&M Spółka z o.o.

Spółka KT&M ,Twarowski Deweloper to bialska firma rodzinna z tradycjami budowlanymi.

Wielkim wsparciem dla rozwoju Spółki jest wiedza i wieloletnie doświadczenie w budownictwie Seniora Rodu – Krzysztofa Twarowskiego.

Gwarancją najlepszej jakości wykonania inwestycji są firmy lokalne, z którymi współpracują: m.in: Firma Braci Tarań, Grupa Horeglad, Krzyś Dach, Elektra, Biastal, OK!no, MIXBUD.

Spółka KT&M zatrudnia kilkadziesiąt osób i dba o bezpieczeństwo i komfort pracy.

Priorytetem właścicieli Spółki KT&M jest indywidualne podejście i zadowolenie każdego Klienta i w tym celu stworzyli profesjonalne biuro promocji i sprzedaży nieruchomości.

Właściciele podkreślają, że są dumni z naszego miasta, które starają się promować poprzez prezentację własnych inwestycji oraz aktywność na portalach społecznościowych. Wspierają lokalny sport sponsorując TOP54 i Klub Sportowy Podlasie .

​W kategorii „Lider przedsiębiorczości” Nagrodę Biznesową BPIG otrzymał Zakład Wyrobów Wędliniarskich „Wysokie” s.c. Jerzy Wysokiński, Artur Kozakiewicz.

Zakład Wyrobów Wędliniarskich Wysokie znajdujący się w miejscowości Rogoźnica-Kolonia na terenie powiatu bialskiego zajmuje się produkcją wyrobów swojskich, tworzonych tylko na bazie naturalnych składników, wędzonych tradycyjnym sposobem w wędzarniach opalanych drewnem olchowym i dębowym. Od niedawna zajmuje się również produkcją wyrobów garmażeryjnych, wytwarzanych taką samą technologią jak wędliny, z naturalnych składników, według domowych receptur, które ze starannością zostały dopracowane. Produkcję udoskonala nowoczesna linia do gotowania pierogów, z sekcją do gotowania oraz hartowania.

Zakład Wysokie działalność rozpoczął 1 kwietnia 2015 roku i od tego momentu systematycznie rozwija się. Do końca 2016 roku sprzedaż prowadzono z 2 punktów: w Białej Podlaskiej oraz przy zakładzie. W tym czasie zatrudnionych było 9 osób.

Konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na skład, pochodzenie, jakość oraz smak produktów, które kupują. Dzięki temu zakład Wysokie zyskał sympatię i zaufanie. Już po roku wyroby zaczęły cieszyć się niebywałym powodzeniem, a wybudowany zakład okazał się zbyt mały względem zapotrzebowania.

W 2017 roku ruszyła rozbudowa zakładu podzielona na 2 etapy. Pierwszy etap to inwestycja, która wyniosła 1 700 000 zł, dzięki czemu powiększona została produkcja, pomieszczenie rozbioru mięsa i przyjęcia surowca, oraz dobudowany został sklep i część biurowa. Ta część rozbudowy oddana została do użytku w maju w 2018 roku.  Drugi etap obejmował rozbudowę całego zakładu i zwiększenie jego powierzchni dwukrotnie. Rozbudowana została produkcja, wędzarnie, chłodnie, pomieszczenie związane z dystrybucją wędlin, pomieszczenia gospodarcze, myjnia samochodowa, nowe szatnie, stołówka oraz garmażerka, dzięki czemu powiększono asortyment o wyroby garmażeryjne. Na starej części zakładu został przeprowadzony remont oraz zakupiono nowe maszyny niezbędne do produkcji. Koszt inwestycji drugiego etapu to 4 800 000 zł.

Po oddaniu do użytku części pierwszej przychód zwiększył się dwukrotnie, natomiast po zakończeniu drugiego etapu trzykrotnie. Aby wykorzystać potencjał powiększonego obiektu, przewidywane jest zwiększenie przychodu 5-krotnie.

Od 2017 do 2019 otwarto 5 nowych sklepów, które bardzo szybko zdobyły rzeszę stałych klientów i ciągle pozyskują nowych. Zakład  posiada 9 samochodów firmowych typu chłodnie, w tym handel obwoźny.

Obecnie wędliny z „Wysokiego” dostarczane są oprócz sklepów firmowych,  do ponad 100 sklepów okolicznych oraz sal i restauracji, które zaopatrują się w wędlinę na stoły wiejskie, a także do sklepów otwartych pod patronatem zakładu „WYSOKIE” w Grójcu i w Warszawie, gdzie również ruszyła sprzedaż hurtowa.

Dzięki dobrej lokalizacji zakładu, wielu klientów przyjeżdża z dalszych stron Polski, pokonując wiele kilometrów. Często również na prośbę klientów  produkty są wysyłane pocztą. Dlatego w przyszłości planowana jest sprzedaż internetowa, dzięki której wędliny będą mogły dotrzeć w każdy zakątek Polski.

Obecnie zatrudnionych jest 48 osób. Docelowo na obecnej powierzchni zakładu przewidziane jest zatrudnienie około 80 osób.

Obecnie przygotowywany jest projekt na dalszą rozbudowę zakładu. Nieustannie trwają prace nad doskonaleniem oraz usprawnianiem produkcji poprzez zakup nowych maszyn oraz wprowadzanie nowych asortymentów, a każdy element mięsa jest starannie selekcjonowany i poddany produkcji.

Wielkim atutem zakładu jest ponad 25 letnie doświadczenie właścicieli w produkcji wędlin, gdyż jest to bardzo ciężka praca, która wymaga stałego nadzoru, aby utrzymać wysoką jakość oraz powtarzalność produktu.

W kategorii „Przedsiębiorca roku” Nagrodę Biznesową BPIG otrzymała Pani Mirosława Ładniak.

Firma Usługi Gastronomiczne „Diana” Mirosława Ładniak, Porosiuki 73c, 21-500 Biała Podlaska, to firma z tradycjami, ciesząca się zaufaniem mieszkańców Białej Podlaskiej i okolic od prawie 20 lat.

Firma „Diana” z roku na rok rozwija się , tak aby świadczyć kompleksowe usługi gastronomiczne i spełniać oczekiwania klientów. W roku 2014 powstał Dworek Diana cieszący się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta oraz powiatu. W międzyczasie dostarczała wyżywienie do gminy Zalesie, gminy Międzyrzec Podlaski oraz gminy Biała Podlaska. Ponadto dostarcza catering do 8 przedszkoli w mieście Biała Podlaska. Następnie w 2017 roku powstał nowy obiekt w Porosiukach 73c dostosowany do obecnych standardów oraz wyposażony w urządzenia najlepszych marek dostępnych na rynku dla działalności gastronomicznej. Pani Mirosława Ładniak dba o to, by działalność cały czas się rozwijała – inwestują w nowoczesny sprzęt i najnowsze rozwiązania technologiczne, które usprawniają produkcję oraz poprawiają jakość wyrobów. Cały czas starają się wychodzić naprzeciw potrzebom klientów i rozszerzać zakres działalności. Niezmiennie inwestują w rozwój zawodowy pracowników, których z roku na rok systematyczne przybywa. Przedmiotem działalności firmy „Diana” jest produkcja posiłków, wyrobów cukierniczych, garmażeryjnych, posiłków dietetycznych, wędlin, usługi cateringowe, organizacja wesel oraz innych imprez okolicznościowych, prowadzenie restauracji.

Firma „Diana” wspiera też najróżniejsze przedsięwzięcia oraz akcje takie jak: Szlachetna Paczka, Dzień Wcześniaka, imprezy i akcje w bialskich organizacjach, przedszkolach, szkołach, domach dziecka.


Laureaci XI edycji Nagrody Biznesowej BPIG
– za 2022 rok

Laureaci X edycji Nagrody Biznesowej BPIG
– za 2021r.

Laureaci IX edycji Nagrody Biznesowej BPIG
– za 2020r.

Laureaci VII edycji Nagrody Biznesowej BPIG
– za 2018r.

Laureaci VI edycji Nagrody Biznesowej BPIG
– za 2017r.

Laureaci V edycji Nagrody Biznesowej BPIG
– za 2016r.

Laureaci IV edycji Nagrody Biznesowej BPIG
– za 2015r.

Laureaci III edycji Nagrody Biznesowej BPIG
– za 2014r.

Laureaci II edycji Nagrody Biznesowej BPIG
– za 2013r.

Laureaci I edycji Nagrody Biznesowej BPIG
– za 2012r.