Bialski Kongres Przedsiębiorczości 2022

Opublikowane przez admin w dniu

27 czerwca br. Biała Podlaska zamieni się na jeden dzień w gospodarczą stolicę Polski. Wszystko za sprawą Bialskiego Kongresu Przedsiębiorczości, które organizuje Bialskopodlaska Izba Gospodarcza wspólnie z Akademią Bialską Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II.

Wydarzenie wskaże kierunki rozwoju wschodniej Polski – leżącej w trójkącie województw lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego. Swój udział – oprócz liderów biznesu z regionu – zapowiedzieli również przedstawiciele władz i samorządowcy. Uczestnicy będą mieli wyjątkową możliwość – podyskutowania z przedsiębiorcami, ekspertami ds. gospodarki, przedstawicielami rządu, samorządu i szkolnictwa wyższego w jednym miejscu.

Jednym z głównych wątków spotkania świata biznesu będzie rozwój południowego Podlasia i wschodniej Polski w dobie wielkich wyzwań – konfliktu zbrojnego w Ukrainie, zamrożonych relacji gospodarczych z Białorusią i Rosją, a także inflacji, wysokich cen energii, zaburzonych łańcuchów dostaw. Przedsiębiorcy, eksperci i samorządowcy porozmawiają o inwestycjach infrastrukturalnych, będących cywilizacyjną szansą dla regionu Południowego Podlasia, takich jak budowa Autostrady A2 do granicy z Białorusią oraz rozbudowa kolejowego parku logistycznego w Małaszewiczach na trasie nowego Jedwabnego Szlaku, biegnącego z Chin do Europy. Odpowiemy na pytania, czy w dobie napięć za wschodnią granicą warto te inwestycje kontynuować? Jeżeli tak, jakie korzyści – oprócz tranzytu – przyniosą regionowi?

Zaproszeni goście porozmawiają również o perspektywach rozwoju południowego Podlasia i wschodniej Polski w kontekście relacji władzy centralnej, samorządowej i przedstawicieli biznesu.

Wydarzeniem podsumowującym Kongres będzie wręczenie Nagród Biznesowych Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej w kategoriach: Udany Start, Innowacyjna Firma, Lider Przedsiębiorczości i Przedsiębiorca Roku.

Bialski Kongres Przedsiębiorczości umożliwi wymianę doświadczeń w zakresie szeroko rozumianych uwarunkowań i perspektyw rozwoju przedsiębiorczości w regionie Południowego Podlasia. Kongres stanowić będzie ważne forum wymiany wiedzy między przedstawicielami gospodarki, rządu, samorządu oraz szkolnictwa wyższego.

Program Bialskiego Kongresu Przedsiębiorczości.

Kategorie: Aktualności