Wyniki konkursu „Nagroda Biznesowa BPIG – Edycja X – za 2021 rok”

Opublikowane przez admin w dniu

27 czerwca 2022 roku, podczas Bialskiego Kongresu Przedsiębiorczości miała miejsce uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenie statuetek Nagrody Biznesowej Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej (BPIG) – Edycja X – za 2021 rok.

Do Kapituły X edycji Konkursu Nagrody Biznesowej BPIG prezes BPIG Jarosław Łepecki zaprosił: Michała Litwiniuka – Prezydenta Miasta Biała Podlaska i Mariusza Filipiuka – Starostę Bialskiego.

Obradom kapituły przewodziła Magdalena Jaworska-Kucharczuk – Wiceprezes BPIG.

W skład kapituły weszli również członkowie Rady BPIG: Janusz Kawka, Łukasz Sosiński i Artur Zaborowski.

Laureatami Nagrody Biznesowej BPIG – Edycja X – za 2021 rok zostali:

  1. W kategorii „Udany Start” nagrodę otrzymała Pani Dominika Maksymiuk, Domisiowe Słodkości

Dominika Maksymiuk, prowadzi Domisiowe Słodkości – produkcję wykwintnych tortów, pysznych wypieków ciast i organizację słodkich stołów. Firma mieści się w Dworku Woskrzenice, w którym Dominika Maksymiuk prowadzi cukiernię, a mąż Filip restaurację i hotel, organizowane są w Dworku wesela i imprezy komercyjne, również w olbrzymim namiocie w ogrodzie. Domisiowe Słodkości ruszyły latem 2019 roku i był to zdecydowanie “Udany Start”.

2. W kategorii „Innowacyjna Firma” nagrodę otrzymała firma ALUTEAM Polska Sp. z o.o.

Zakład AluTeam Polska w Białej Podlaskiej istnieje od 1995 roku i jest częścią niemieckiej grupy przedsiębiorstw. Produkuje zestawy montażowe nadwozi do samochodów i przyczep, głównie na eksport. AluTeam wybudował w Białej Podlaskiej nowoczesną halę produkcyjną, inwestując 90 mln złotych ze środków własnych. Firma uruchomiła produkcję płyt warstwowych do motoryzacji według najnowocześniejszej technologii. Zastosowano automatyczną linię do cięcia i wykonania powłok zewnętrznych. Całość jest sterowana przez centralną jednostkę, która określa wszystkie parametry procesu. Firma rozwija model automatyzacji i robotyzacji produkcji. Nagrodę odebrał Pan Dariusz Karpiński, prezes zarządu AluTeam Polska Sp. z o.o.

Pan Dariusz Karpiński odebrał statuetkę w imieniu firmy AluTeam Polska Sp. z o.o.

3. W kategorii „Lider Przedsiębiorczości” nagrodę otrzymał Dariusz Hordejuk BAKKALVITA

Dariusz Hordejuk stworzył firmę Bakkalvita. To importer orzechów, owoców suszonych i ziaren, oraz producent past orzechowych. Firma działa głównie w obszarze sprzedaży hurtowej. Dariusz Hordejuk, jako twórca Bakkalvity, miał z pewnością wiele… twardych orzechów do zgryzienia, ale, że ze wszystkimi wyzwaniami sobie poradził, nadszedł czas na nagrodę – Dariusz Hordejuk z Bakkalvity został “Liderem Przedsiębiorczości 2021”.

4. W kategorii „Przedsiębiorca Roku” nagrodę otrzymał Mirosław Jacek Smulczyński prezes CL Europort Sp. z o.o.

Prezes Zarządu CL Europort Sp. z o.o. Mirosław Smulczyński jest menedżerem z dużym doświadczeniem w zarządzaniu i optymalizacji procesów w transporcie kolejowym i logistyce. Prezesem CL Europort z siedzibą w Małaszewiczach jest od 2017 roku.

Za rządów Pana Mirosława Smulczyńskiego liczba obsługiwanych TEU (kontenerów) w Małaszewiczach wzrosła z 85 tysięcy w 2017 roku do 257 tys. w roku ubiegłym. Obecnie Spółka obsługuje średnio co trzeci pociąg kontenerowy w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku, biegnącego przez kolejowe przejście graniczne Brześć – Terespol i pełni w tym projekcie logistycznym znacząca rolę. W przyszłości planowane są kolejne inwestycje, które przyczynią się do zwiększenia potencjału przeładunkowego terminala. Ciekawostką jest fakt, że Pan Mirosław Smulczyński nie wiedział, że jego współpracownicy zgłosili go do nagrody “Przedsiębiorca Roku”. To miała być niespodzianka!

Serdecznie gratulujemy Laureatom!

Kategorie: Aktualności