Wyniki konkursu „Nagroda Biznesowa BPIG – Edycja XI – za 2022 rok”

Opublikowane przez admin w dniu

24 czerwca, podczas Bialskiego Dnia Przedsiębiorczości, po raz 11. wręczono Nagrody Biznesowe Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej. Uroczystość odbyła się w bialskim amfiteatrze. Widzowie obejrzeli występy artystów kabaretowych.

– Na co dzień zmartwień nam, przedsiębiorcom, nie brakuje, dlatego postanowiliśmy świętować na wesoło, słuchając fenomenalnych artystów pokroju Andrzeja Grabowskiego. Cieszy duża frekwencja, ale jeszcze bardziej raduje spora liczba zgłoszeń do wszystkich kategorii nagród Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej. Duch przedsiębiorczości ma się dobrze, mimo niesprzyjającego otoczenia gospodarczego, rosnących kosztów prowadzenia działalności czy dwucyfrowej inflacji. Nagrodę główną otrzymał Eugeniusz Izdebski, prezes Budomexu, ale także były prezes naszej Izby, ikona bialskich przedsiębiorców i nasz ambasador w świecie – powiedział Jarosław Łepecki, prezes Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej.

Celem wydarzenia w bialskim amfiteatrze była promocja przedsiębiorczości i kształtowanie pozytywnego wizerunku Południowego Podlasia jako dogodnego obszaru do prowadzenia działalności gospodarczej i przyjaznych rozwiązań tworzonych przez samorządy lokalne.

Nagrody wręczyli:

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk,

Przewodnicząca Kapituły Magdalena Jaworska-Kucharczuk – Wiceprezes Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej,

Prezes Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej Jarosław Łepecki,

W imieniu Starosty Bialskiego Mariusza Filipiuka Pani Małgorzata Kadłubowska – Zastępca Dyrektora Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego,

Paweł Mincewicz Prezes Banku Spółdzielczego w Białej Podlaskiej – Partner Nagrody.

Laureaci konkursu Nagroda Biznesowa BPIG – Edycja XI – za 2022 rok:

  1. W kategorii „Udany Start” nagrodę utrzymała Kwiaciarnia „W bukiet cięte” Justyna Korgul.

Kwiaciarnia „W bukiet cięte” to mikroprzedsiębiorstwo Pani Justyny Korgul, które wystartowało w trudnym dla wszystkich 2020 roku. Miejsce to powstało z miłości do kwiatów jako połączenie pomysłu na biznes z autentyczną pasją założycielki. Firma w ofercie ma też usługi dekorowania sal i obsługi florystycznej ślubów czy  bankietów.  Dobór kwiatów i kompozycje jakie Tworzy Pani Justyna są niepowtarzalne i niespotykane na naszym rynku.  W zeszłym roku Justyna Korgul poszerzyła działalność o ekologiczną farmę kwiatową, którą uprawia ze współpracownikami. Poza tym działa na rzecz aktywizacji kobiet organizując różnego rodzaju warsztaty rękodzieła: wicie wianków, warsztaty z makramy,  z suszonych roślin, z wianakow bożonoradzeniowych i wielkanocnych.

2. W kategorii „Innowacyjna Firma” nagrodę otrzymał Kolejowy Serwis Mobilny Sp. z o.o.

Kolejowy Serwis Mobilny Sp. z o. o. jest prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwem zajmującym się utrzymaniem, diagnostyką, naprawą i przeglądami wagonów towarowych, spalinowych i elektrycznych lokomotyw, kontenerów czy ciągników szynowo-drogowych w całej Polsce oraz poza granicami.

Firma jako jedyna w Polsce oferuje usługi w zakresie wypożyczalnia ciągników szynowo-drogowych i zastępczych ciągników szynowo-drogowych na czas naprawy z możliwością dostarczenia do miejsca awarii.

Kolejowy Serwis Mobilny Sp. z o.o. stworzyła również prototyp urządzenia do prostowania ścian bocznych i czołowych kontenerów morskich i magazynowych oraz w wagonach towarowych węglarkach (złożony został wniosek do Urzędu Patentowego o rejestrację).

Przedsiębiorstwo korzysta z szeregu innych innowacyjnych i specjalistycznych urządzeń, niezbędnych w kompleksowej realizacji zleceń.

Właścicielami firmy są Elżbieta i Sławomir Deniccy.

3. W kategorii „Lider Przedsiębiorczości” nagrodę otrzymała firma MarkoFood Ewa Michalak prowadząca Gabinet kosmetologiczny Effective Med.

MarkoFood Ewa Michalak to firma prowadzona od 2014 roku. Główna działalnością firmy do czasu utworzenia gabinetu kosmetologicznego Effective Med była dystrybucja i sprzedaż przypraw pod marką „MarkoFood Ewa Michalak” dla zakładów mięsnych.

W 2021 roku firma otworzyła w Białej Podlaskiej gabinet kosmetologiczny Effective Med, który oferuje szeroki zakres zabiegów kosmetycznych i medycyny estetycznej, prowadzonych przez doświadczonych specjalistów z dziedziny kosmetologii oraz medycyny.

W niecałe dwa lata Ewa Michalak zbudowała dobrze prosperujący, obecnie 5-osobowy gabinet z pokaźną bazą zadowolonych klientek i klientów oraz znaczącą społecznością online. Firma korzysta z innowacyjnych rozwiązań i nowoczesnych technologii, m.in. takich urządzeń jak laserowy iniektor kwasu hialuronowego, które nie tylko gwarantują rezultaty upiększające ale również pomagają walczyć z licznymi problemami zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

W kategorii „Lider Przedsiębiorczości” Kapituła przyznała również wyróżnienie Gospodarstwu Rolnemu Łukasz Łaziuk.

Gospodarstwo prowadzi uprawę pieczarek od 2009 r. W latach 2019-2022 zwiększyło powierzchnię uprawy o 17064 m2 dając finalny wynik 21024 m2 łącznej powierzchni uprawowej.

Zmodernizowany został również system grzewczy i chłodniczy, zamontowano pompę ciepła, instalację fotowoltaiczną oraz zostały zastosowane automatyczne wózki do zbioru. Zakupiono też nowoczesne automatyczne maszyny do załadunku i wyładunku podłoża.

4. W kategorii „Przedsiębiorca Roku” nagrodę otrzymał Eugeniusz Izdebski prezes P.W. BUDOMEX Sp. z o.o. 

Pan Eugeniusz Izdebski to od lat ambasador bialskiej przedsiębiorczości w świecie. Jest jednym z najbardziej cenionych przedstawicieli bialskiego biznesu. Współtworzył i rozwija przedsiębiorstwo P.W. BUDOMEX Sp. z o.o., które z lokalnej firmy budowlanej przekształciło się w ogólnopolską firmę deweloperską. Co dla nas niezwykle ważne, Eugeniusz Izdebski jest członkiem założycielem Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej. Od początku jej istnienia był wiceprezesem a w latach 2003-2019 –  prezesem BPIG.

Pan Eugeniusz Izdebski to autentyczny pasjonat samorządu gospodarczego o ogromnym autorytecie w środowisku przedsiębiorców i uznaniu u przedstawicieli władz samorządowo-administracyjnych. Działalność biznesową prowadzi z zachowaniem najwyższych standardów etycznych, a jego rzetelność w biznesie jest powszechnie znana w środowisku bialskich przedsiębiorców.

W kategorii „Przedsiębiorca Roku” Kapituła przyznała również wyróżnienie Panu Zenonowi Śledziowi, właścicielowi firmy Zakład Instalatorstwa Sanitarnego Zenon Śledź.

Pan Zenon Śledź od wielu lat działa społecznie w organizacjach rzemieślniczych. Od dziesięcioleci jest członkiem Zarządu Izby Rzemieślniczej w Lublinie, Podstarszym Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Białej Podlaskiej oraz członkiem Polubownego Sądu Koleżeńskiego przy Związku Rzemiosła Polskiego. Od roku 1978 prowadzi z sukcesami działalność gospodarczą pod nazwą Zakład Instalatorstwa Sanitarnego Zenon Śledź.

Kategorie: Aktualności