Debata przedwyborcza kandydatów do Parlamentu RP – 7.10.2023 r.

Opublikowane przez admin w dniu

Bialskopodlaska Izba Gospodarcza zaprasza Członków BPIG i dziennikarzy na debatę przedwyborczą kandydatów do Parlamentu RP, która odbędzie się 7 października 2023 roku o godz. 10.00 w siedzibie BPIG przy ul. Brzeskiej 1/7 w Białej Podlaskiej.

Celem debaty jest zapoznanie się z programami komitetów wyborczych, w szczególności z aspektami dotyczącymi rozwoju gospodarczego kraju, w tym przede wszystkim z uwzględnieniem Południowego Podlasia. Będziemy chcieli poruszyć między innymi zagadnienia takie jak: rozbudowa infrastruktury kolejowo-przeładunkowej w Małaszewiczach, handel zagraniczny po zamknięciu granicy polsko-białoruskiej a także zapytać o możliwości wzrostu produktywności rolniczej i przetwórczej naszego regionu.

Zależy nam na merytorycznej debacie, która powinna być standardem w każdej dojrzałej i rozwiniętej demokracji.

Do debaty zostało zaproszonych po dwóch przedstawicieli pięciu komitetów wyborczych, które w sondażach przedwyborczych osiągają najlepsze notowania. Do dnia dzisiejszego udział w debacie potwierdzili przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy.

Zachęcamy przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości oraz Konfederacji do podjęcia wyzwania i wydelegowania na debatę także swoich przedstawicieli – dowolnych kandydatów ze swoich list wyborczych z naszego okręgu.

Debata będzie transmitowana on-line, dzięki czemu obserwować ją będą mogli wszyscy zainteresowani.

Adresy, na których będzie można śledzić transmisję, podamy z odpowiednim wyprzedzeniem.

Edit: W dniu 27 września br. do debaty zgłosił się również Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość. Wciąż liczymy na zgłoszenie przedstawicieli Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość.

Kategorie: Aktualności