Wyniki konkursu „Nagroda Biznesowa BPIG – Edycja XII – za 2023 rok”

Opublikowane przez admin w dniu

24 czerwca, podczas II Bialskiego Kongresu Przedsiębiorczości, po raz 12 wręczono Nagrody Biznesowe Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej. Uroczystość odbyła się w Zamku w Janowie Podlaskim podczas uroczystego bankietu.

Nagrody wręczali:

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk,

Przewodnicząca Kapituły Magdalena Jaworska-Kucharczuk – Wiceprezes Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej,

Prezes Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej Jarosław Łepecki,

Paweł Mincewicz Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Białej Podlaskiej – Partner Nagrody.

Kapituła Nagrody Biznesowej BPIG – Edycja XII – za 2023 r. zgodnie z Regulaminem Konkursu wyłoniła następujących laureatów Konkursu:

  1. W kategorii „Udany Start” nagrodę utrzymała Spółdzielnia Socjalna „Wspólna Chata”.

Spółdzielnia Socjalna „Wspólna Chata” to Spółdzielnia osób prawnych utworzona przez: Gminę Tuczna oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Tucznej. Powstała w 2021 roku, wpis do KRS uzyskała 29 czerwca 2021 roku, siedzibę ma w zaadaptowanym przez Gminę byłym budynku SKR (Spółdzielnia Kółek Rolniczych). Utworzenie Spółdzielni możliwe było dzięki środkom Funduszy Europejskich i RPO Województwa Lubelskiego oraz wkładu własnego Gminy Tuczna. Obecnie Spółdzielnia działa w 4 sektorach: usługi cateringowe, usługi budowlane, usługi mechaniczne, usługi opiekuńcze. Głównym celem założenia Spółdzielni była reintegracja społeczna i zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Zatrudnienie znajdują tu przede wszystkim osoby bezrobotne, niezaradne życiowo oraz niepełnosprawne, które mają trudności z odnalezieniem się na rynku pracy. Obecnie Spółdzielnia zatrudnia 20 pracowników z czego 9 z wykluczeniem społecznym oraz 2 stażystów.

2. W kategorii „Innowacyjna Firma” nagrodę otrzymał FoodWell Sp. z o.o.

FoodWell to firma, która łączy polski biznes ze światowym standardem i podejściem biznesowym. To firma z ponad 30-letnią historią na polskim rynku spożywczym, specjalizująca się w produkcji wszystkim dobrze znanych marek takich jak Bakalland, Delecta, Purella, BeRaw i Anatol. Misją Foodwell jest promowanie radości ze zdrowszego życia, każdego dnia, łącząc radość jedzenia z troską o zdrowie.

FoodWell działa na ponad 50 rynkach międzynarodowych. Osiąga sukcesy w promowaniu zdrowego odżywiania poprzez media społecznościowe, telewizję i podcasty. Innowacyjnie optymalizuje zakupy surowców z ekologicznych upraw i skraca procesy logistyczne, co zmniejsza emisję spalin. Pomimo wzrostu produkcji, utrzymuje stały poziom odpadów.

FoodWell stale dąży do doskonałości, zawsze stawiając na zdrowie i zadowolenie konsumentów.

3. W kategorii „Lider Przedsiębiorczości” nagrodę otrzymała Spółdzielnia Inwalidów ELREMET.

Spółdzielnia Inwalidów ELREMET w Białej Podlaskiej zatrudnia prawie 400 osób i działa na rynku ogólnopolskim w dwóch branżach od prawie 60 lat.

Zakład Odzieżowy jest wiodącym producentem specjalistycznej odzieży dla służb mundurowych (Wojska, Marynarki, Straży Granicznej, Policji, Służby Ochrony Państwa, urzędów celnych, wojsk specjalnych i misji zagranicznych). W 2023r. uszyto 105 tys. mundurów oraz 80 tys. kurtek i koszul.

Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych specjalizuje się w produkcji tub polietylenowych i laminatowych dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego (rocznie ok. 28 mln szt. dla takich firm jak: ZIAJA, dr ERIS, BIELENDA i in.).

W ub.r. ELREMET osiągnął rekordową sprzedaż 77 mln zł i zysk prawie 11 mln zł.

ELREMET sukcesywnie odnawia park maszynowy i poprawia warunki pracy. Na inwestycje w ostatnich latach wydano ok. 20 mln zł.

Firma posiada liczne nagrody i wyróżnienia; ostatnie to m.in. tytuły Lodołamacza, certyfikat Marka Lubelskie, nagrody Niedźwiedzia Biznesu. Była również nominowana do honorowego tytułu Ambasadora Województwa Lubelskiego.

W trosce o pracowników ELREMET prowadzi własną Przychodnię, która dzięki umowie z NFZ świadczy usługi rehabilitacyjne również dla mieszkańców miasta i okolic.   

4. W kategorii „Przedsiębiorca Roku” nagrodę otrzymała Pani Urszula Adamiak prezes Przedsiębiorstwa Wielobranżowego KOMUNALNIK Sp. z o.o.

Pani Prezes Urszula Adamiak od 1992 roku od początku działalności Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „Komunalnik” Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej wchodziła w skład Zarządu, natomiast stanowisko Prezesa Zarządu objęła  w lipcu 2012 roku.

Urszula Adamiak zasługuje na tytuł Przedsiębiorcy Roku ze względu
na nieustające zaangażowanie w innowacyjny rozwój Przedsiębiorstwa, jego modernizację, przebudowę i uruchomienie nowych kierunków działalności. Wysoka jakość usług oraz odpowiedzialne podejście do biznesu i lokalnej społeczności jest podstawą do nominacji .

Konsekwentnie realizuje ambitne cele, przekształcając się w lidera branży komunalnej i usługowej w regionie. Pod jej kierownictwem, Spółka nieustannie inwestuje w nowoczesny sprzęt, szkoli personel i rozbudowuje swoje obiekty, aby sprostać najwyższym standardom oferowanych usług i efektywnie reagować na zmieniające się potrzeby rynku. Stale poszukuje innowacyjnych rozwiązań, inwestuje w nowoczesne technologie i modernizuje procesy, czego dowodem są liczne wyróżnienia i nagrody, takie jak tytuły Gepard Biznesu, Diamenty Forbesa, Gazela Biznesu oraz Niedźwiedzie Biznesu. Jej działalność przyczynia się do wzrostu lokalnej gospodarki, co czyni Spółkę ważnym elementem ekonomicznym regionu.

Wrażliwa na potrzeby innych, o czym świadczy uczestnictwo w wielu akcjach charytatywnych.

Gratulujemy wszystkim laureatom!

Kategorie: Aktualności