Laureaci IX edycji Nagrody Biznesowej BPIG- za 2020 rok

Laureaci Nagrody Biznesowej BPIG – Edycja IX – za 2020 rok:

*   W kategorii „Innowacyjna Firma” – Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej rozpoczęło swoją działalność w 1983 r. Wkrótce będzie obchodziło swoje 40 urodziny. Ostatnie dwa lata to czas gwałtownego rozwoju przedsiębiorstwa, gdy obserwujemy efektywny proces dostosowywania się firmy do potrzeb mieszkańców miasta dzięki innowacjom.

Dziś, w kontekście kategorii, w jakiej nagrodzona została spółka, mówimy przede wszystkim o aplikacji SCADA i zastosowaniu platformy Asix. Umożliwia ona optymalizację procesu zaopatrzenia odbiorców w ciepło, pozwala na ekonomiczną eksploatację, zapewnia niezawodność dostaw ciepła przy ograniczeniu zużycia energii, strat przesyłowych oraz z uwzględnieniem uwarunkowań ekonomicznych i wpływu na środowisko.

Aplikacja umożliwia dostosowanie się do obowiązujących regulacji prawnych oraz uwarunkowań ekonomicznych, motywując przedsiębiorstwo do działań technicznych, obejmujących modernizację infrastruktury sieci ciepłowniczych.

*  W kategorii „Lider Przedsiębiorczości” – Krynica Vitamin S.A.

Krynica Vitamin jest jednym z czołowych producentów napojów w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma posiada prawie 30 lat doświadczenia w branży napojowej. Specjalizuje się w produkcji kontraktowej napojów dla światowych marek.

Spółka zatrudnia 300 osób w zakładzie produkcyjnym w Dziadkowskiem-Folwarku w gm. Huszlew, inwestuje w budowanie relacji w regionie.

Spółka oferuje usługi rozlewnicze napojów w opakowaniach aluminiowych, PET oraz szklanych. Na jej ofertę składają się napoje energetyczne, orzeźwiające oraz funkcjonalne. Ofertę wzbogacają kawy, napoje mleczne oraz alkoholowe. Synergia osiągnięta poprzez połączenie bazy produkcyjnej i potencjału intelektualnego zespołu pozwala na wprowadzanie na rynek innowacyjnych produktów oraz zapewnia wsparcie klientom w całym procesie wdrożenia.

Krynica Vitamin posiada jeden z największych zakładów tego typu w Europie. Każdego roku na 5 liniach produkcyjnych jest produkowanych ponad 400 mln sztuk napojów.

Produkty Spółki dostępne są w 38 krajach na całym świecie. Około 60% łącznej produkcji trafia na rynki zagraniczne. Główne kierunki eksportu wyrobów to: Niemcy, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Czechy oraz Ukraina. Do grona klientów Krynicy Vitamin należą właściciele największych globalnych marek, a także wiodące sieci dystrybucyjne.

*   W kategorii „Przedsiębiorca Roku” – Stanisław Romaniuk właściciel firmy Zakład Remontowo-Budowlany Stanisław Romaniuk.

Przedmiotem działalności firmy jest szeroko rozumiana działalność deweloperska oraz generalne wykonawstwo.

Firma posiada wieloletnie doświadczenie w wykonawstwie budynków wielorodzinnych. Całość procesu inwestycyjnego realizuje samodzielnie, poczynając od prac projektowych, poprzez wykonawstwo inwestycji, na sprzedaży i aranżacji mieszkań kończąc. Wiele czynników zdecydowało o sukcesie. Na pewno nie bez znaczenia był fakt. że rozpoczynając działalność w 1986r. rozpoczął w czasach kiedy było duże zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju usługi budowlane.

Nagrody i wyróżnienia – Certyfikaty Dewelopera, Złote Kielnie, Orły Polskiego Budownictwa i co roku ich przybywa.

Firma Stanisława Romaniuk wspiera różnorodne inicjatywy. Wspieranie takich inicjatyw społecznych jest wskazane, bo społeczna odpowiedzialność biznesu nie powinna być pustym hasłem. Za swoją pracę, zaangażowanie społeczne i wspieranie różnorodnych inicjatyw patriotycznych i społecznych był wielokrotnie odznaczany.

Wyróżnienia:

*  W kategorii „Innowacyjna Firma” wyróżniona została firma HARTIMEX Sp. z o.o.

* W kategorii „Lider Przedsiębiorczości” przyznano wyróżnienie Ogólnopolskiemu Stowarzyszeniu Przewoźników.

*  W kategorii „Przedsiębiorca Roku” kapituła wyróżniła: Pana Mariusza Lesiuka współwłaściciela firmy P.H.U. ELMAR Lesiuk Sp. Jawna oraz Pana Krzysztofa Laszuka właściciela firmy P.U.H. Agrotechnika Maszyny Rolnicze.


Laureaci X edycji Nagrody Biznesowej BPIG
– za 2021r.

Laureaci VIII edycji Nagrody Biznesowej BPIG
– za 2019r.

Laureaci VII edycji Nagrody Biznesowej BPIG
– za 2018r.

Laureaci VI edycji Nagrody Biznesowej BPIG
– za 2017r.

Laureaci V edycji Nagrody Biznesowej BPIG
– za 2016r.

Laureaci IV edycji Nagrody Biznesowej BPIG
– za 2015r.

Laureaci III edycji Nagrody Biznesowej BPIG
– za 2014r.

Laureaci II edycji Nagrody Biznesowej BPIG
– za 2013r.

Laureaci I edycji Nagrody Biznesowej BPIG
– za 2012r.