Laureaci X edycji Nagrody Biznesowej BPIG – za 2021 rok
Laureaci Nagrody Biznesowej BPIG – Edycja X – za 2021 rok:
- W kategorii „Udany Start” nagrodę otrzymała Pani Dominika Maksymiuk, Domisiowe Słodkości.
Dominika Maksymiuk, prowadzi Domisiowe Słodkości – produkcję wykwintnych tortów, pysznych wypieków ciast i organizację słodkich stołów. Firma mieści się w Dworku Woskrzenice, w którym Dominika Maksymiuk prowadzi cukiernię, a mąż Filip restaurację i hotel, organizowane są w Dworku wesela i imprezy komercyjne, również w olbrzymim namiocie w ogrodzie. Domisiowe Słodkości ruszyły latem 2019 roku i był to zdecydowanie “Udany Start”.
2. W kategorii „Innowacyjna Firma” nagrodę otrzymała firma ALUTEAM Polska Sp. z o.o.
Zakład AluTeam Polska w Białej Podlaskiej istnieje od 1995 roku i jest częścią niemieckiej grupy przedsiębiorstw. Produkuje zestawy montażowe nadwozi do samochodów i przyczep, głównie na eksport. AluTeam wybudował w Białej Podlaskiej nowoczesną halę produkcyjną, inwestując 90 mln złotych ze środków własnych. Firma uruchomiła produkcję płyt warstwowych do motoryzacji według najnowocześniejszej technologii. Zastosowano automatyczną linię do cięcia i wykonania powłok zewnętrznych. Całość jest sterowana przez centralną jednostkę, która określa wszystkie parametry procesu. Firma rozwija model automatyzacji i robotyzacji produkcji. Nagrodę odebrał Pan Dariusz Karpiński, prezes zarządu AluTeam Polska Sp. z o.o.
3. W kategorii „Lider Przedsiębiorczości” nagrodę otrzymała firma BAKKALVITA.
Bakkalvita to importer orzechów, owoców suszonych i ziaren oraz producent past orzechowych. Firma działa głównie w obszarze sprzedaży hurtowej. Nagrodę odebrał twórca firmy Bakkalvita Pan Dariusz Hordejuk.
4. W kategorii „Przedsiębiorca Roku” nagrodę otrzymał Mirosław Jacek Smulczyński prezes CL Europort Sp. z o.o.
Prezes Zarządu CL Europort Sp. z o.o. Mirosław Smulczyński jest menedżerem z dużym doświadczeniem w zarządzaniu i optymalizacji procesów w transporcie kolejowym i logistyce. Prezesem CL Europort z siedzibą w Małaszewiczach jest od 2017 roku.
Za rządów Pana Mirosława Smulczyńskiego liczba obsługiwanych TEU (kontenerów) w Małaszewiczach wzrosła z 85 tysięcy w 2017 roku do 257 tys. w roku ubiegłym. Obecnie Spółka obsługuje średnio co trzeci pociąg kontenerowy w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku, biegnącego przez kolejowe przejście graniczne Brześć – Terespol i pełni w tym projekcie logistycznym znacząca rolę. W przyszłości planowane są kolejne inwestycje, które przyczynią się do zwiększenia potencjału przeładunkowego terminala.